Detská deka eukalyptová MY MEMI - 50% eukalyptus - 50% bavlna

Súvisiace produkty
30,90 €

Detská deka eukalyptová MY MEMI - 50% eukalyptus - 50% bavlna

Priadza z eukalyptu má množstvo žiaducich vlastností a je vyrábaná z trvalo udržateľných zdrojov. Eukalyptus sa pestuje v oblastiach, ktoré nie sú vhodné na pestovanie potravín. Rastie veľmi rýchlo, dosahuje výšku až 100 metrov, nevyžaduje zavlažovanie a používanie pesticídov. Eukalyptus je obnoviteľná surovina.

Celoročná, mäkká a priedušná eukalyptová detská deka, ideálna na prechádzky, v detskej postieľke a autosedačke.

Detská deka má termoregulačné vlastnosti, zahrieva sa a zároveň chráni pred prehriatím. Odvádza vlhkosť od pokožky. Absorbuje UV žiarenie.

Detská deka z eukalyptu vyrobená z elegantnej a mäsitej väzby s rámom je skvelým darčekom pre budúcu matku.

Na výrobu priadze eukalyptu sa používajú iba organické látky. Detská deka bude perfektná aj pri kontakte s veľmi citlivou pokožkou.

 

Priadza eukalyptu má mnoho dôležitých vlastností. Je to:
- antibakteriálne,
- antialergické,
- plne biologicky odbúrateľné - vlákna sú certifikované ako kompostovateľné a biologicky odbúrateľné, vďaka čomu sa môžu úplne vrátiť do prírody,
- termoregulačné, priedušné a tiež dokonale absorbujú vlhkosť - vlákna pomáhajú udržiavať telesnú teplotu udržiavaním primeranej vlhkosti. Vlákna majú štruktúru, ktorá reguluje absorpciu a uvoľňovanie vlhkosti. Prispieva to k väčšej priedušnosti detskej deky, ktorá podporuje prirodzenú tepelnú reguláciu tela,
- zaručujr dlhotrvajúcu jemnú pokožku
- chráni pred UV žiarením
- bez pesticídov.

 

Priadza Eukalyptus sa vyrába ekologickým spôsobom - v ocenenom a účinnom procese uzavretej slučky. Tento výrobný proces regeneruje procesnú vodu a opätovne ju využíva pri miere zhodnocovania vyššej ako 99%. Na výrobu eukalyptových vlákien sa používajú iba organické látky. Výroba týchto vlákien navyše ponúka ekologické výhody ako je nízka spotreba vody počas celého životného cyklu a skutočnosť, že v malej miere konkuruje poľnohospodárskej pôde potrebnej na výrobu potravín. Oblasti na výrobu eukalyptu nevyžadujú umelé zavlažovanie. Po skončení životného cyklu sa vlákna biologicky rozložia na východiskové produkty bez zanechania škodlivých zvyškov. Týmto spôsobom sa uzavrie vyrovnaný cyklus surovín. 

Detská deka je zabalená v ekologickom bavlnenom vrecku.

Priadza má certifikát triedy OEKO-TEX 100 v I. triede, ktorý potvrdzuje bezpečnosť detskej deky pre najmenšie deti.

 

Rozmery : 80 x 100 (+/- 4 cm)

Zloženie : 50% eukalyptovej priadze (Tencel), 50% bavlna

Jemné pranie detskej deky v práčke sa odporúča pri max. 30 stupňov s použitím jemného čistiaceho prostriedku, ktorý neobsahuje bielidlo ani chlór.

Voľné sušenie, detskú deku nežehliť. Sušička môže poškodiť vlákna