Detská tenká eukalyptová deka MY MEMI

Súvisiace produkty
31,90 €

Eukalyptová deka

Deka získala nomináciu v súťaži Kids Time Star 2020. Toto je prvá tkaná eukalyptová deka na trhu.

Eukalyptová priadza má celý rad požadovaných vlastností a je vyrobená z trvalo udržateľných zdrojov. Eukalyptus sa pestuje na pozemkoch, ktoré nie sú vhodné na pestovanie potravy. Rastie veľmi rýchlo, dosahuje výšku až 100 metrov a nevyžaduje zalievanie a pesticídy. Eukalyptus je obnoviteľný materiál.

Jemná, mäkká a dýchajúca eukalyptová deka je ideálna na prechádzky, do detskej postieľky alebo detskej sedačky.

Deka má termoregulačné vlastnosti, zahrieva a súčasne chráni pred prehriatím. Odvádza vlhkosť a odtláča ju od pokožky. Absorbuje tiež UV žiarenie.

Deka z eukalyptu je vyrobená s elegantnou väzbou a rámom - je to perfektný darček pre budúcu mamičku.

Na výrobu eukalyptovej priadze sa používajú iba ekologické výrobky. Deka teda bude perfektne fungovať aj pri kontakte s veľmi citlivou pokožkou.

 

Eukalyptová priadza má celý rad rozhodujúcich vlastností:

- antibakteriálne,

- antialergický,

- úplne biologicky odbúrateľné - vlákna sú certifikované ako kompostovateľné a biologicky odbúrateľné, vďaka čomu sa môžu vrátiť späť do prírody,

- termoregulačné, dýchacie a dokonale odvádzajúce vlhkosť - vlákna pomáhajú udržiavať správnu hladinu vlhkosti v tele podľa teploty tela. Vlákna majú štruktúru, ktorá reguluje absorpciu a uvoľňovanie vlhkosti. Zvyšuje priedušnosť produktu, podporuje prirodzenú tepelnú reguláciu tela,

- trvalo jemný a šetrný k pokožke,

- chráni pred UV žiarením,

- bez pesticídov.

Eukalyptová priadza sa vyrába ekologickým spôsobom - oceneným a efektívnym procesom s uzavretou slučkou. Tento výrobný proces regeneruje vodu a znovu ju využíva s rýchlosťou regenerácie vyššou ako 99%. Na výrobu eukalyptových vlákien sa používajú iba ekologické výrobky. Výroba týchto vlákien navyše ponúka environmentálne výhody, ako je nízka spotreba vody počas celého životného cyklu a skutočnosť, že sotva súťaží o poľnohospodársku pôdu potrebnú na výrobu potravín. Oblasti na výrobu eukalyptu nevyžadujú umelé polievanie. Na konci svojho cyklu sa vlákna biodegradujú na pôvodné výrobky bez toho, aby zanechali škodlivé zvyšky. Týmto spôsobom sa uzavrie cyklus vláknitého zloženia.

 

Deka je zabalená v ekologickom bavlnenom vrecúšku.

Priadza je certifikovaná normou OEKO-TEX 100 v triede I, čo potvrdzuje bezpečnosť produktu pre najmenšie deti.

Veľkosť: 80x100 (+/- 4cm)

 

Zloženie: 100% eukalyptová priadza (Tencel)

Starostlivosť:

Odporúča sa prať v práčke šetrne na max. 30 stupňov, s použitím jemných čistiacich prostriedkov, ktoré neobsahujú bielidlo ani chlór. Odporúčame prať v sáčku na bielizeň, aby ste zabránili pretiahnutiu prikrývky.

Nežehliť. nesušiť v sušičke, sušička môže poškodiť vlákna.