Detská deka MY MEMI zo 100% merino vlny

Súvisiace produkty
69,99 €

Detská deka pre bábätká zo 100% merino vlny

Kolekcia diek pre bábätká z exkluzívne jemnej a mäkkej merino vlny z Nového Zélandu.

Prečo si vybrať merino vlnu?

Merinos žije v mimoriadne extrémnych podmienkach. Teplota v oblasti, v ktorej žijú, sa pohybuje od -20 stupňov v zime do 30 stupňov v lete. Za týchto podmienok by ovce, o ktorých vieme, neprežili. Merinos sú špeciálne pripravené na také drsné podmienky. Merino vlna vznikla tak, aby prežila v skutočne veľmi ťažkých a extrémnych podmienkach. V lete ich vlna pohlcuje teplo a zabraňuje prehrievaniu.

Merino vlna má úplne inú štruktúru ako tradičná vlna. Tradičné vlnené vlákna sú silné a pri kontakte s pokožkou sa neohýbajú ani nebodajú. Merino vlákna sú naopak tenké a elastické - keď prídu do kontaktu s pokožkou. merino deka pre bábätká je veľmi príjemná, mäkká, ľahká a jemná.

Príroda je najdokonalejšia! Žiadny iný materiál nebude taký teplý a funkčný.

Vlastnosti merino vlny sú pôsobivé - je to priadza, ktorá sa odporúča najmä v zime, ale je to naozaj celosezónna priadza.

Vlastnosti merino vlny:

1. 100% prírodná - Merino vlna sa získava z oviec žijúcich v prírodnom, ekologickom prostredí.

2. 100% biologicky odbúrateľná - merino vlna sa v pôde za niekoľko rokov prirodzene rozkladá.

3. Prirodzene priedušná - je jedným z najviac priedušných vlákien. Vlákna z merino vlny môžu absorbovať veľké množstvo vlhkosti a potom ju odvádzať z pokožky, aby sa odparili do vzduchu.

4. Termoregulácia - deka pre bábätká z merino vlny pomáha udržiavať teplo, keď je zima, zatiaľ čo v lete bráni prehrievaniu. Toto je obzvlášť dôležitá funkcia pre malé deti, ktoré ešte nemajú dobre vyvinutú termoregulačnú schopnosť a preto sa ich telo rýchlejšie ochladzuje, ale rýchlejšie sa zahrieva.

5. Odvádza vlhkosť - Merino vlna môže absorbovať vlhkosť. Vlhkosť nekondenzuje na povrchu vlákien, ale vyparuje sa. Aj keď detská deka zvlhne, dieťa to nebude cítiť.

6. Ohňovzdorná - vnútorná chemická štruktúra vlny spôsobuje, že vlna je prirodzene odolná voči ohňu. Kým sa bavlna vznieti pri 255 °C, pred zapálením vlny musí teplota dosiahnuť 570 - 600 ° C. Vlna sa nikdy neroztaví, takže sa v prípade núdze nelepí na pokožku. 

7. Chráni pred UV žiarením - merino vlna ako prírodné vlákno absorbuje UV žiarenie a poskytuje ochranu pred slnkom. Vďaka tomu je deka pre bábätká z merino vlny dobrou voľbou pre prechádzky na čerstvom vzduchu.

8. Je antialergická a antibakteriálna - ovčie vosky majú antialergický účinok, odpudzujú tiež prach a roztoče.

9. Prirodzene elastická - na mikroskopickej úrovni je každé vlákno merino vlny ako stočená pružina, ktorá sa po ohnutí vráti do svojho prirodzeného tvaru. Vďaka tejto vlastnosti si detské deky a výrobky z merino vlny zachovávajú svoj tvar.

10. Odolná voči špine - vlákna z merino vlny majú prírodnú vonkajšiu ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje absorpcii škvŕn. A pretože merino vlna nevyrába statickú elektrinu, detská deka priťahuje menej prachu a nečistôt.

Spánok pod dekou pre bábätká zo 100% merino vlny je obzvlášť efektívny a príjemný - merino reguluje teplotu spiaceho dieťaťa vhodnú pre pokojný spánok.

Rozmery : 80 x 100 (+/- 4 cm)

Zloženie : 100% prírodná merino vlna

Priadza má certifikát OEKO-TEX Standard 100.

Deka pre bábätká z merino vlny sa dá prať naozaj zriedka.

Ručné pranie alebo pranie v práčke pri vlnenom programe (iba jemný vlnený program so zníženým odstredením na 200 alebo bez odstreďovania). Nepoužívajte iné ani jemné programy. Používajte výrobky na pranie vlny. Detskú deku nesušte na zdroji tepla, ako je radiátor.

Vlnu neumývajte pokiaľ to nie je potrebné. Merino vlnu stačí vetrať. Vlna sa čistí sama.