Detská pletená deka MY MEMI zo 100% merino vlny

Súvisiace produkty
74,99 €

Prečo si zvoliť merino vlnu?

Merino žije v mimoriadne extrémnych podmienkach. Teplota v oblasti, kde žijú, sa pohybuje od -20 stupňov v zime do 30 stupňov v lete. Za takýchto podmienok by ovce, ktoré poznáme, neprežili. Merino je špeciálne pripravené na takéto drsné podmienky. Merino vlna je vyrobená tak, aby prežila v skutočne veľmi zložitých a extrémnych podmienkach. V lete táto vlna dýcha a zabraňuje prehriatiu tela.

Merino vlna má úplne inú štruktúru ako bežná tradičná vlna. Tradičné vlnené vlákna sú silné a pri kontakte s pokožkou sa neohýbajú a štípu. Merino vlákna sú tenké a pružné, zatiaľ čo pri kontakte s pokožkou je merino deka veľmi príjemná, nehryzie, je jemná a ľahká.

Príroda je najdokonalejšia! Žiadny iný materiál nebude taký teplý a funkčný.

Vlastnosti merino vlny sú pobivé - jedná sa o priadzu, ktorá sa odporúča najmä v zime, ale v skutočnosti je to určite celoročná priadza.

 

Vlastnosti merino vlny:

1. 100% prírodná - merino vlna sa získava z oviec žijúcich v prírodnom, ekologickom prostredí.

2. 100% biologicky odbúrateľný - merino vlna sa v pôde prirodzene rozloží v priebehu niekoľkých rokov.

3. Prirodzene priedušné - je to jedno z najpriedušnejších vlákien. Vlákna z merino vlny môžu absorbovať veľké množstvo vlhkosti a potom ju vzdialiť od pokožky, aby sa odparili do vzduchu.

4. Termoregulácia - pomáha udržiavať teplo, keď je zima, a v lete zabraňuje prehriatiu tela. Toto je obzvlášť dôležitá funkcia pre malé deti, ktoré ešte nemajú dobre vyvinutú schopnosť termoregulácie, takže sa ich telo rýchlejšie ochladzuje, ale aj rýchlejšie zohrieva.

5. Odvádza vlhkosť - Merino vlna dokáže absorbovať vlhkosť. Na povrchu vlákien vlhkosť nekondenzuje, ale odparuje sa. Aj keď je deka mokrá, dieťa ju nebude cítiť. Preto je merino vlna použitá v športových výrobkoch.

6. Odolná proti zápachu - prikrývku je možné prať veľmi zriedka. Merino vlna absorbuje vlhkosť, čo znamená, že absorbuje pot. Merino vlna absorbuje dokonca aj molekuly zápachu v pote, ktoré sa uvoľňujú až po umytí.

7. Ohňovzdorné - vnútorná chemická štruktúra vlny robí vlnu prirodzene odolnou proti plameňom. Zatiaľ čo bavlna sa vznieti pri teplote 255 ° C, merino vlna sa  vznieti pri teplote 570-600 ° C. Vlna sa nikdy neroztopí, takže sa v prípade núdze neprilepí na pokožku.

8. Chráni pred UV žiarením - Merino vlna ako prírodné vlákno absorbuje UV žiarenie a poskytuje ochranu pred slnkom. Vďaka tomu je dobrou voľbou na prechádzky vonku

9. Je antialergická a antibakteriálna - ovčí vosk má antialergické vlastnosti a odpudzuje prach a roztoče.

10. Prirodzene odolné - Na mikroskopickej úrovni je každé merino vlákno ako stočená pružina, ktorá sa po ohnutí vráti do svojho prirodzeného tvaru. Vďaka tejto vlastnosti si výrobky z merino vlny zachovávajú svoj tvar.

11. Odolné voči škvrnám - vlákna merino vlny majú prírodnú ochrannú vonkajšiu vrstvu, ktorá zabraňuje absorpcii škvŕn. A pretože merino vlna negeneruje statickú elektrinu, priťahuje menej prachu a vlákien.

Spanie pod výrobkami zo 100% merino vlny je obzvlášť účinné a príjemné - merino reguluje teplotu spiaceho dieťaťa primeranú pre pokojný spánok.

 

Rozmery : 80 x 100 (+/- 4 cm)

Zloženie : 100% prírodná merino vlna

Priadza je certifikovaná spoločnosťou Woolmark, ktorá zaručuje najvyššiu kvalitu vlny.

Deka je zabalená v ekologickom bavlnenom vrecku.

 

Starostlivosť:

Deka z merino vlny sa dá prať veľmi zriedka.

Perte ručne alebo v práčke pomocou programu pre vlnu (iba program pre jemnú vlnu so zníženým odstreďovaním na 200 alebo bez odstreďovania). Nepoužívajte iné programy, dokonca ani jemné. Na pranie používajte výrobky určené na pranie vlny. Nesušte na zdroji tepla.